Featured

De ce Ion a fost condamnat la 30 de zile de inchisoare

Mircea si Ion, doi prieteni in vârsta, se întâlneau in parc în fiecare zi, sa hraneasca porumbeii, sa priveasca ratele si sa discute despre problemele cotidiene.
Într-o zi, Mircea nu a mai aparut. Ion nu stia nimic si s-a gândit ca poate a racit, sau altceva, dar dupa ce Mircea nu a aparut timp de o saptamâna întreaga, Ion era îngrijorat.
Deoarece singurele momente în care s-au întâlnit au fost în parc, Ion nu stia unde locuieste Mircea, asa ca i-a fost imposibil sa afle ce s-a întâmplat cu el.
Dupa o luna, când Ion a venit iar în parc, sa vezi si sa nu crezi! Aparuse Mircea!
Ion a fost foarte fericit sa-l vada si l-a întrebat:
- Pentru numele lui Dumnezeu, Mircea, ce s-a întâmplat cu tine?
Mircea a raspuns:
- Am fost în închisoare.
- Închisoare? striga Ion. Pentru ce?
- Ei bine, a spus Mircea, o stii pe Maria, chelnerita draguta blonda de la cafeneaua unde merg câteodata?
- Da, a spus Ion, îmi amintesc de ea. Ce e cu ea?
- Ei bine, ea a depus plângere că am profitat de ea si la cei 79 de ani ai mei, am fost atât de mândru, încât atunci când am ajuns în instanta, nu am negat.
- Bine, si ti-au dat doar o luna pentru asta?
- Ei, nu, judecatorul ala mi-a dat 30 de zile pentru marturie mincinoasa!

 

 

 

sigla bancuri365 2019

 

Bancuri365 iși dorește să vă binedispună postând cele mai bune bancuri, glume și imagini haioase. Zilnic puteți citi bancul zilei.

Atentie!

Toate postările de pe acest site sunt pamflete şi trebuie tratate ca atare - orice potrivire cu realitatea este pur întâmplătoare